استرس، مشاوره ازدواج، ارتقاء کیفیت زندگی ، مشکلات جنسی زوجین ، مشاوره خانواده
 سخنرانی روان شناسی در مجلس امام حسین (ع) از اربعین به مدت ده شب

احتراما به عرض علاقمندان به مباحث روان شناسی ، می رساند که سخنرانی با موضوعات روان شناسی برای عزاداران امام حسین (ع) برگزار می شود. بنا به دعوت بانی محترم مجلس حاج اقای صانعی ، در جلسه عزاداری دهه صفر بعد از سخنرانی روحانی محترم و مداحی ذاکر اهل بیت، یک ساعت به سخرانی با موضوعات روان شناسی برای خانواده ها می پردازم. در این مدت (ده شب ) اگر صاحب مجلس امام حسین (ع) توفیقی دهند، یک ارزیابی کامل جامعه را انجام خواهم داد و اسیب شناسی اجتماعی ، روان شناسی و جامعه شناسی را برای خانواده ها ، افراد و کل جامعه  انجام می دهم. همچنین راهکارهای علمی برای جلو گیری از اسیب ، ارائه خواهد شد. از خداوند متعال و ائمه (ع) ، استعانت می جویم تا وظیفه خود را در احیاء عاشورا انجام دهم. انشاءالله.

زمان : 22 آذرماه  ساعت 8 تا 9 شب به مدت ده شب

مکان : مشهد ، بلوار امامت ، امامت 8 ، نبش چهارراه اول سمت راست ، منزل حاج اقای صانعی .

|+| نوشته شده توسط حسن زاده در جمعه بیست و یکم آذر 1393  |
 مشاوره تلفنی
 

 

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی عزیزان بازدید کننده از وبلاگ اینجانب

احتراما بنا به درخواست تعدادی از دوستان بازدید کننده و اینکه تقاضای مشاوره تلفنی را نموده بودن ، بر حسب احترام و ارج نهادن به مقام این دوستان ، شماره همراه خود را بر روی سایت گذاشته و شرایط مشاوره تلفنی را به عرض می رسانم. در صورت تمایل دوستان به مشاوره تلفنی ، خواهشمند است مبلغ ناچیزی (30 هزار تومان) برای یک ساعت مشاوره به حساب سیبا اینجانب واریز و با زدن یک اس ام اس به همراه ، من با شما تماس گرفته و وقت جهت مشاوره را مشخص خواهم کرد.

امید است از این طریق بتوانم وظایف خود را در جهت مشاره افراد جامعه که در مشهد ساکن نیستند، و تقاضای مشاوره دارند ، را انجام دهم.

شماره حساب ۰۱۰۱۹۷۵۵۹۸۰۰۵

شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۰۴۴۵۶۸۹۹

همراه ۰۹۱۵۳۰۸۶۷۸۶ محسن حسن زاده (تماس ۱۸ تا ۲۲ هر شب)

|+| نوشته شده توسط حسن زاده در جمعه دوم آبان 1393  |
 درمان بیماریهای روان تنی مانند کمر درد، میگرن ، اسم و ... با کاهش استرس
با توجه به منابع مهم در روان شناسی ، عده ای از بیماریهای موجود در بین مردم ما در کشور ایران ، بیماریهای روان تنی است . این ا صطلاح در روان شناسی به psychosomatic disorders معروف هستند. این بیماریها از وضعیت روحی روانی و سبک زندگی و همچنین هیجانات فرد سرچشمه می گیرد. به سخن دیگر اینکه وقتی فردی به پزشک مراجعه می کند و بیان می دارد که مشکل سوزش در ناحیه معده دارد، اولین سئوالی که پزشک از شما می پرسد این است که ایا تا به حال در چند روز اخیر مشکل روحی روانی و یا استرس داشته اید؟


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در سه شنبه یکم مهر 1393  |
 شناسايي يک سبک زندگي پر خطر، حاصل ده سال مشاوره

به نام خدا

 امروزه بسیاری از افراد در زندگی احساس رضایت مندی را کمتر گزارش می‌دهند. خیلی از افراد از روابط بین‌فردی خود و دیگران احساس رضایت نمی کنند! قضاوت سریع،  احساسی عمل کردن، توقع زیاد،  به دنبال بهترین ها بودن،  درگیر تائید دیگران بودن،  عدم رضایت از بازدهي کار، اهمیت دادن بیش از اندازه به کار، عدم اختصاص زمانی برای تفریح، داشتن حالات بی‌قراری،  افسردگی و امثال اینها مسائلی هستند که در بین بسیاری از افراد جامعه ما به عنوان مشکل دیده می شود. مشکلات ياد شده در بالا جزو مواردي هستند که امروز درصد بالايي از مراجعين به کلينيک هاي روانشناسي را شامل مي شوند. شناسايي يك سبک پر استرس و آشنايي با مضرات آن و پيش بيني بيماريهايي كه در اين رابطه به وجود مي آيند، در حوزه روان شناسي سلامت مي باشند.

 


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در شنبه پانزدهم شهریور 1393  |
 آيا مي دانيد صحبت با تلفن همراه در حين رانندگي موجب بيماري قلبي مي شود؟

بسياري از مردم به اشتباه ياد گرفته اند که چند کار را باهم در يک زمان انجام دهند. به طور مثال درحين رانندگي با تلفن همراه صحبت مي کنند. و يا اينکه خانمها تلفن همراه خود را در گوشه صورت و زير مقنعه خود قرار داده و در حين رانندگي با مخاطب از طريق تلفن همراه به مکالمه مي‌پردازند. شايد اگر از بسياري از اين افراد سئوال شود که چرا دو کار باهم انجام مي دهيد؟ پاسخ اين است که صرفه جويي در وقت و يا اينکه اين تلفن مهم بود و نمي‌شد از آن گذشت. عده اي ديگر هم نمي‌دانند و به دليل اشتغال کاري فراوان و پر بودن برنامه هايشان، به مروز زمان عادت به اين رفتار کرده اند. در هر صورت اين افراد از يک الگوي رفتاري به نام رفتار تيپ شخصيت سنخ الف، يا تيپ شخصيت A برخوردار شده اند. اين سبک زندگي از 60 سال قبل در دنيا شناسايي شده است.


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در چهارشنبه هجدهم تیر 1393  |
 آدرس کلینیک

 

آدرس کلینیک جهت مشاوره حضوری

 


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در شنبه پنجم بهمن 1392  |
 همايش ديابت و استرس توسط آقاي محسن حسن زاده براي بيماران ديابتي در شهر مشهد

بدون استرس به جنگ ديابت برويد.توسط آقاي محسن حسن زاده روان شناس و مشاور دانشگاه فردوسي

 

بنیاد بین المللی پیشگیری وکنترل دیابت طبق روال مدون و بر اساس دستور العمل تعریف شده خود با هدف بالا بردن آگاهی های جامعه هدف در خصوص پیشگیری وکنترل دیابت در ساعت 16  هشتم بهمن نود و یک میزبان شهروندان  مشهدی بود که آمده بودند تا در زمینه موضوع استرس و تاثیرآن بر سلامتی خود مطلع شوند .ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در شنبه سی ام آذر 1392  |
 سئوالات دوران آشنایی جهت ازدواج جوانان
 

سئوالات دوران آشنایی

با سلام و عرض ارادت - با توجه به نیاز افراد در بحث ازدواج و شناخت - مجموعه سئوالاتی که در مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد - به دانشجویان می دهیم را جهت استفاده افراد - روی وبلاگ قرار می دهم. امید است این مطالب مفید قرار گیرد.

 به نظر شما یک زوج قبل از ازدواج در خصوص چه مواردی باید با هم گفتگو نمایند؟ از لحاظ زمانی چقدر باید وقت اختصاص دهند؟

آیا حاضرید در مورد موارد زیر اطلاعاتی در اختیار همدیگر قرار دهید؟

 نام، نام خانوادگی، سن، محل تولد، میزان تحصیلات هر کدام، شغل و سابقه شغلی هر کدام، چندمین فرزند خانواده هستيد. رشته تحصیلی، در قید حیات بودن و نبودن اعضاء خانواده، تعداد خواهران و برادران و خصوصیات سنی، تحصیلی، شغلی و ازدواج هر کدام، محل یا شهر زندگی هر خانواده، پدر و مادر و شغل و سن و تحصیلات هر کدام، با چه کسی یا چه کسانی در حال حاضر زندگی میکنید؟

 آیا تصمیم دارید که بعد از ازدواج مستقل از خانواده باشید؟ آیا توانایی مستقل شدن را دارید؟

 نظر هر کدام در مورد زندگی مشترک یا مستقل از خانواده ها چیست؟


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در یکشنبه سیزدهم مرداد 1392  |
 ارزیابی زوجین در زمان ازدواج توسط مشاور روان شناسی
با سلام و عرض ادب خدمت شما بازدید کننده عزیز

 

پیرو خواست عده ای از دوستان و بازدید کنندگان وبلاگ، در صورت تمایل زوجین و یا دوستان در حال ازدواج ، ارزیابی بهداشت روانی انجام خواهد شد. تست های کتل 16 عاملی ،تست نئو،  تست ام ام پی ای ، تست سبک زندگی ، تست سلامت عمومی ، تست بک ، تست کیفیت زندگی مجموعا برای دختر و پسر انجام خواهد شد. در صورت تمایل می توانید مبلغ ناقابل 50 هزار تومان به شماره کارت اینجانب واریز نموده و با زدن یک اس ام اس به من و دادن آدرس میل، برای شما تست ها میل خواهد شد. بعد از دریافت میل و انجام تست ها ، شما جواب را میل نموده و در اسرع وقت نتیجه کامل تست ها به همراه تفاسیر مربوطه تقدیم می گردد.

 

شماره حساب سیبا  ۰۱۰۱۹۷۵۵۹۸۰۰۵

شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۰۴۴۵۶۸۹۹

همراه ۰۹۱۵۳۰۸۶۷۸۶ محسن حسن زاده (تماس ۱۸ تا ۲۲ هر شب)

 

|+| نوشته شده توسط حسن زاده در پنجشنبه هشتم فروردین 1392  |
 آدرس کتابفرشی جهت خرید محصولات
با سلام و عرض ارادت خدمت تمامی بینندگان عزیز وبلاگ و دوستان. کتاب 55 نکته جهت رهایی از استرس و کتاب بررسی روان شناختی ازدواجهای ناموفق در کتابفروشی جاودان خرد خیابان احمد آباد جهت فروش در دسترس می باشد.
55 نکته جهت رهایی از استرس - تالیف محسن حسن زاده - 30000ریال
بررسی روان شناختی ازدواج های ناموفق تالیف محسن حسن زاده - 25000 ریال

موفق باشید- حسن زاده

|+| نوشته شده توسط حسن زاده در پنجشنبه هشتم فروردین 1392  |
 انزال زودرس و يک پيشنهاد جهت درمان با توجه به تجربيات با مراجعين در اين زمينه

نوشتاري پيرامون  انزال زودرس در مردان و راههاي درمان آن

در سالهاي اخير تعداد زيادي از افراد به کلينيک هاي روان شناسي و مطب هاي پزشکان مراجعه کرده و  از روابط زناشويي با همسر و يا شريک جنسي خود، ناراضي هستند. اينان به دنبال يافتن راه حل مناسب و به اميد درمان اين اختلال جنسي هستند. نسبت اين افراد به دهه هاي قبل در ايران بيشتر شده است. همچنين سن مراجعه کننده گان جهت اين نوع درمان، نسبت به گذشته پائين تر آمده و جوانان مرد سنين 25 تا 30 سال که در سنين ازدواج هستند،  جمعيت بيشتري از اين افراد را در بر مي گيرند. اکثر کساني که به کلينيک مراجعه مي کنند.......


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در شنبه نوزدهم اسفند 1391  |
 کاهش اعتماد به نفس عاملي مهم در جهت ايجاد بيماري گرفتگي عروق کرونر قلب

 

آيا تاکنون براي شما اين سئوال پيش آمده است که چرا تعداد بيماران قلبي نسبت به گذشته فراوان تر  شده اند؟  آيا دقت کرده ايد که از هر ده خانواده يک خانواده داراي عضوي هستند که بيماري قلبي دارد؟  آيا رفتارها و عواملي که منجر به ييماري کرونر قلب که در آن عروق تغذيه کننده  قلب دچار گرفتگي مي شوند را مي شناسيد؟  آيا  مي دانستيد در ايران 40 درصد مرگ و ميرها بر اثر اختلال در عروق کرونر قلب به وقوع مي پيوندد؟  آيا رابطه اي بين اعتماد به نفس پايين و بيماري کرونر قلب وجود دارد؟


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در دوشنبه دوم مرداد 1391  |
 تيپ شخصيتي A عاملي موثر در بروز حوادث جاده­اي کشور
 

تيپ شخصيتي A عاملي موثر در بروز حوادث جاده­اي کشور

محسن حسن زاده، محمد جلاير

چكيده

مدتي است در دنيا تحقيقات فراواني پيرامون رابطه­ی بين سبک زندگي و شخصيت افراد با ميزان حوادث جاده­اي، در دست انجام است. طبق برآورد محققين، حدود 35 تا  45 درصد افراد جامعه ما داراي تيپ شخصيتيA مي­باشند. اين افراد به دليل داشتن صفاتي خاص نظیر: بي­قراري، تحملکم، پرخاشگري، رقابت شديد، تصميمات آني، استرس شديد، عجله و عدم تمرکز در حین رانندگي رفتارهاي پرخطری را از خود نشان داده و هميشه عاملي مهم در ايجاد تصادفات مي باشند. تمایل به سرعت بالا، رانندگی در شب، عدم تحمل رانندگي در پشت سر ماشين دیگر و سبقت در هر شرایطی از جمله موارد خطر ساز این افراد است. غربالگري يا به عبارتی جداسازي اين افراد و دادن آموزش­مهارت­ های لازم به آن­ها، مقرون به صرفه بوده و همواره يکي از اهداف اصلي در پژوهشهاي کاربردي جاده­اي مي­باشد. با کمک تست­هاي موجود که معمولا به صورت پرسشنامه است، میتوان اين افراد را شناسايي نموده و بعد از تشخيص از طریق آموزش­هاي لازم، زمينه تغيير نگرش در افکار آنها و تغيير صفات شخصيتي را امکان پذير ساخت.

واژه‌هاي كليدي: تيپ شخصيتي A- حوادث جاده ای- استرس- غربالگری|+| نوشته شده توسط حسن زاده در یکشنبه بیستم فروردین 1391  |
 مصاحبه با ايسنا پيرامون ازدواج موقت

مصاحبه ایسنا منطقه خراسان با

آقای محسن حسن زاده کارشناس ارشد روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد و

مشاور برگزیده ازدواج جشنواره زوج خوشبخت ایرانی، پیرامون ازدواج موقت .


به نظر شما علل اقدام به ازدواج موقت از طرف آقایان چیست؟

به نام خدا - امروزه در جامعه ما به دلايل و انگيزه‌هاي مختلفي ازدواج موقت صورت مي گيرد از جمله آنها بيماري همسر، نازا بودن،‌هوس راني، بهره‌برداري جنسي از طرف مقابل، تنوع طلبي افراطی،موقعيت‌هاي شغلي و مسافرت. اگر به دليل بيماري همسر و نازا بودن تعدد زوجات صورت بگيرد اين دلايل محكمه پسند است اما متاسفانه آنچه در جامعه باب و مرسوم شده است تعدد زوجات براساس هوس‌راني وبهره‌برداري جنسي از طرف مقابل است واگر ازدواج موقت به اين دلايل صورت بگيرد از نظر مشاوران قابل قبول نيست

|+| نوشته شده توسط حسن زاده در شنبه یکم بهمن 1390  |
 نقش اعمال روزانه و کیفیت آن در کاهش استرس
نقش اعمال روزانه در کاهش استرس یکی از موضوعاتی است که در بحث استرس مطرح می شود. بسیاری از افراد به دلیل وجود استرس در رفتارشان، از این نقش و اثرات مفیدآن  در کاهش استرس بی اطلاع بوده و به آن کمتر بها می دهند. استرس بر کیفیت این اعمال اثر گذاشته و نقش آن را در بهبود زندگی کم رنگ   می کند. با کم رنگ شدن این نقش در رفتار و اعمال روزانه  ، استرس در فرد زیاد می شود. ....
ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در سه شنبه پانزدهم آذر 1390  |
 نکاتي که تعطيلات را عاري از کيفيت مي کنند:

عدم توجه به خوردن و لذت بردن از غذاها در طي تعطيلات: 

وقتي شما در مقابل تلويزيون غذا  مي خوريد، و يا اينکه در هنگام خوردن حواستان به جاي ديگري است، اين يعني کم شدن کيفيت خوردن. دقت کنيد اگر اين کيفيت در زندگي جاري باشد، بسياري از رفتارهاي ديگر ما هم توام با لذت خواهد بود. در موقع خوردن اگر بخواهيد، لذت برده و تنش و استرس خود را کاهش دهيد، بايد حداقل سه کار انجام دهيد: اول اينکه غذا را حداقل 5 مرتبه در دهان خود بجويد. دوم اينکه  به آرامي غدا بخوريد و سوم اينکه همزمان که به غذا فکر مي‌کنيد، از آن هم لذت ببريد. اين سه اصل به شما کمک خواهد کرد که از يک روش کاهش استرس خوردن بهره مند شويد، چاق نشويد و از خوردن لذت ببريد. علاوه بر اين اگر خوردن با آرامش باشد، اين آرامش به تمامي رفتارها شما سرايت خواهد کرد.


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در شنبه دوازدهم آذر 1390  |
 تنوع طلبی آشفته

امروزه یکی از ویژگیهای افراد در جوامع بشری ، تنوع طلبی رفتاری می باشد. اصولا تنوع یکی از اصول مفید در زندگی بشر می باشد. این اصل از تکراری شدن بعضی از امور جلوگیری می کند. این تنوع اگر منطقی و با توجه به شرایط کار، امکانات مالی و همچنین موقعیت های مختلف باشد، بسیار مورد تائید روان شناسی و مشاوره می باشد. به نظر می رسد نوعی از تنوع طلبی در بین مردم و جوانان و دانشجویان ما دیده می شود که شرایط  فوق الذکر را نداشته و نه تنها موجب کیفیت در زندگی نمی شود، بلکه باعث افزایش استرس و اضطراب در بین انسانها می شود......  


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در چهارشنبه دوم آذر 1390  |
 بررسی تعدد زوجات و عوارض روان شناختی آن
 چرا هر وقت تعدادی از مردان جامعه ما به دور هم جمع می شوند وسرحال و سرکیف هستند، بحث تعدد زوجات را پیش کیشده و با شور شوق فراوان پیرامون آن بحث و اظهار نظر می کنند؟ آیا جذابیت این بحث یعنی تعدد زوجات اینقدر بالا است که خیلی از مردان برای آن بها و ارزش فراوان قائل می شوند؟ چرا این مبحث اهمیت فراوان به خود گرفته است؟ آیا کسرت زنان به دلایل خاص عاملی در مهم شدن بحث تعدد زوجات می باشد؟ آیا استرس و سبک زندگی می تواند عاملی برای تعدد زوجات در بین مردان باشد؟ ........
ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در سه شنبه هفدهم آبان 1390  |
 سن در ازدواج و اهميت آن

سن در ازدواج و اهميت آن

يكي از مسائل مهم و معيارهاي اساسي در ازدواج سن زوجين مي باشد. شايد در نگاه اول زياد اين موضوع مهم نباشد، ولي وقتي از ديد كارشناسي به اين موضوع نگاه مي شود، متوجه اهميت فوق العاده اي آن مي‌شويم.  


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در شنبه سی ام مهر 1390  |
 تعريف خيانتهاي زناشويي
 

تعريف خيانت هاي زناشويي

 

يکي از انگيزه هاي اصلي در بحث ازدواج،  تمايلات جنسي در افراد مي باشد. اين تمايلات چه در زن و چه در مرد نسبت به افراد جنس مخالف،  دليل رسيدن به زمان ازدواج مي باشد. وجود اين انگيزه در بشر در سطح وسيع،  نشان دهنده طبيعي بودن وضع رشد فرد مي باشد. اين انگيزه به دليل بقاء نسل بشر در انسان ايجاد شده است. چه بسا اگر اين انگيزه نبود نسل بشر به فراموشي سپرده مي شد. ارضاء اين نياز طبق قوانين شرعي،  عرفي و قانوني در چهار چوپ خانواده بايد صورت گيرد. خروج از اين مقررات و ارضاء نياز بيرون از حوزه زناشويي و خانواده،  عوارض و مشکلات فراواني را براي زوج به وجود خواهد آورد. از نظر روان شناسي اين ارضاء بيرون از چهارچوب خانواده،   دليلي بر وجود مشکلات روحي و رواني در افراد مي باشد.

افراد بعد از ازدواج به دلايل مختلف ارضاء نياز جنسي را از حوزه خانواده و همسر به بيرون هدايت مي‌کنند. اين دلايل قابل بحث و بررسي مي باشند.

 


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در سه شنبه بیست و ششم مهر 1390  |
 اختلالات جنسی در مردان و زنان
 

 درمان اختلال جنسی انزال زودرس در مردان و

اختلال جنسی سرد مزاجی در زنان


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در جمعه یکم مهر 1390  |
 چگونه زندگی ها عاری از کیفیت شده اند!
 
 امروزه بسیاری از افراد در زندگی احساس رضایت مندی را کمتر گزارش می دهند. خیلی از افراد از روابط بین فردی خود و دیگران احساس رضایت نمی کنند! قضاوت سریع ، احساسی عمل کردن ،  توقع زیاد ، به دنبال بهترین ها بودن ، درگیر تائید دیگران بودن ، عدم رضایت از بازده کار، اهمیت دادن بیش از اندازه به کار، عدم اختصاص زمانی برای تفریح ، رفتن به سینما  ، داشتن حالات بی قراری ، افسردگی و امثال اینها 000 مسائلی هستند که امروزه در بین بسیاری از آدمهای جامعه ما به عنوان مشکل دیده می شود. چرا؟ ......

ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در سه شنبه بیست و دوم شهریور 1390  |
 تطابق فرهنگی عاملی مهم در ازدواج

یکی از مهمترین مسائل و مشکلات امروزه تمامی دانشگاههای ما پیرامون ازدواج ، بعد اختلاف فرهنگی می باشد. اختلاف فرهنگی مختص دانشگاهها نیست ، بلکه در بسیاری از نقاط کشور افراد این بعد مهم ، یعنی اختلاف فرهنگی را مد نظر ندارند. بسیاری با این فکر که از شهرهای مختلف زن بگیریم و یا به آنها زن بدهیم تا از این طریق روابط بین شهری زیاد شود؛  و یا اینکه معتقدند ازدواج با فرهنگهای دیگر در نقاط دیگر ، خود کمک به تعالی فرهنگی می کند، به این مشکل دامن می زنند.

 یکی از مراجعین دفتر مشاوره خوابگاههای فجر می گفت که مادرم یکسره به من می گوید تو که حالا در مشهد تحصل می کنی ،  یک دختر مشهدی بگیر و در مشهد بمان تا زمانی که ما برای زیارت می آییم ، جایی برای ماندن و استراحت داشته باشیم! بسیار کوته نظری است که ما به ازدواج به این صورت نگاه کنیم. ....


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در دوشنبه چهارم بهمن 1389  |
 رابطه بین سبک زندگی و بیماریهای جسمی

با آغاز قرن حاضر به موازات تغییر علل مرگ و میر ناشی از بیماریهای عفونی و تغذیه ای به بیماریهای مزمن و بیماریهای روان تنی ( سایکوسوماتیک )، نقش رفتار بر سلامت به گونه ای روز افزون مورد توجه قرار گرفته است. درصورت انتخاب شیوه و سبک زندگی مناسب که موجب ارتقای سلامت شود، مرگ و میرها ی ناشی از این عوامل, تا اندازه ای چشمگیر کاهش خواهد یافت .بیماریهای روان تنی از قبیل بیماری گرفتگی عروق کرونر قلب , آسم , اختلالات گوارشی  و غیره   امروزه  جان بسیاری از ساکنین کره زمین را می گیرد. نقش استرس و .......


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در جمعه یکم بهمن 1389  |
 رزومه شخصی محسن حسن زاده

رزومه شخصی

CV


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در یکشنبه چهاردهم آذر 1389  |
  قابل توجه بيماران ديابتي
 

قابل توجه بیماران دیابتی


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در سه شنبه پنجم مرداد 1389  |
 معرفی فعالیتهای روان شناسی و مشاوره

 

 حوزه فعالیتهای اینجانب  روان شناسی


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در چهارشنبه دهم بهمن 1386  |
 نکاتی پیرامون کیفیت دادن به خواب

خواب به اندازه غذا، هوا و آب برای انسان ضروری می باشد. یعنی به همان اندازه که اگر غذا به بدن انسان نرسد مشکلاتی را برای او فراهم می آورد، خواب هم در صورتی که به اندازه و با کیفیت نباشد، مشکلاتی را برای فرد به وجود خواهد آورد.

به نظر می رسد رابطه ای بین سبک زندگی پر استرس و همچنین بی خوابی و کم خوابی وجود داشته باشد. به سخن دیگر اینکه وقتی زندگی مملو از استرس می شود و انسانها قرار و آرامش کافی ندارند، دچار     بی خوابی و یا کم خوابی می شوند. .......


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در جمعه پنجم بهمن 1386  |
 با خطاهای شناختی بیشتر آشنا شویم

امروزه بسیاری از افرادا در سیر تفکر خود به دلیل عدم آشنایی با اصول تفکر منطقی و صحیح ، ناخواسته دچار خطای شناختی می شوند. عدم اطلاع از خطاهای شناختی ورطه ای بسیار خطرناک و سهمگین می داند. شاید بسیاری از گرفتاری های مردم ما به دلیل آلوده بودن افکار ما به این نوع خطا ها  باشد. به نظر می رسد افسردگی ، بی قراری ، رقابت های ناصحیح، خشونت،    پرخاشگری و بسیاری از رفتارهای غیر عادی ما بی ارتباط با خطاهای شناختی نباشند.آلبرت الیس روان شناس معروف این خطاها را شناسایی  و در قالب ده خطای شناختی معرفی نموده است. انسانهایی که تفکر غیر منطقی دارند و یا  خطاهای شناختی در افکارشان هویدا است،  در بسیاری از موارد اطلاع چندانی از این خطاها ندارند. شاید عدم اطلاع، باعث آلودگی این افکار با خطاهای شناختی می شوند. در این نوشتار سعی بر آن است که خطاهای شناختی به صورت ساده و در قالب مثال های روشن و واضح بیان شوند. امید است بسیاری از نگرانی ها، حالات و افکار نامطلوب  که در پشت این خطاهای شناختی وجود دارند، با اطلاع رسانی از بین بروند.


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در سه شنبه دوم بهمن 1386  |
 55 نکته جهت تغییر تیپ شخصیتی A به تيپ نزديک به B
 

۵۵ نکته جهت تغییر تیپ شخصیتی A به تيپ نزديک به B

(راههاي کاهش استرس سبک زندگي) 


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط حسن زاده در چهارشنبه یکم فروردین 1386  |
 
 
بالا